נאיה יוגה,יוגה חיפה.
דף הבית >> סטודיו >> שיעורים בסטודיו
שיעורים בסטודיו          
 

 

אשטאנגה יוגה
נחשבת לאחת משיטות היוגה הפופולריות ביותר בעולם.
אשטנגה היא שיטה דינאמית התובעת מאמץ גופני, מיקוד, סבלנות, התמדה ושקדנות. אחד ממאפייני האשטאנגה יוגה הוא החזרה על סדרת תנוחות קבועה. מה שמאפשר התקדמות בתרגול ולאורך זמן להגיע לשיפור משמעותי, הן ביכולת הריכוז והן בגמישות ובכוח.
זרימה היא בלב ליבה של השיטה – מעבר זורם מתנוחה לתנוחה תוך הקפדה על תנועתיות המתאימה ליכולתו של המתרגל וחיבור הנשימה לתנועה.

 

ויניאסה יוגה
אימון יוגה דינמי ומאתגר ברצפים משתנים של תנוחות.
תנועה מתוך הקשבה וקשר לנשימה, ושהייה בתנוחה תוך התעמקות בהבנת התנוחה וביצועה המדויק.
אימון ויניאסה דורש מיקוד וכוונה ומחזק את הקשר שבין גמישות, יציבות ואיזון בגוף לבין גמישות, יציבות ואיזון בנפש ובתודעה.

 

שאדו יוגה
תרגול ברצף המשלב התכנסות (פראטיהרה), חימומי מפרקים, תוך דגש על פתיחות לזרימה הטבעית וקשר בין המצב הגופני לנפשי על-ידי התאמה בין הנשימה לתנועה (ויניאסה) ולמיקומי הגוף (אסאנה) וחיזוק היציבה. 'רוח השאדו' משמעה הנסיון להגיע לפעילות ריתמית, דינמית, ומעוררת אנרגטית, על-ידי מגוון תנועות ומיקומי גוף שחלקם הגיע מאמנויות הלחימה והריקוד ההודי. בתרגול נפתח קשב ומודעות לרובדי הגוף השונים בעזרת מוּדרה (מחווה), פראנה-יאמה (נשימה), באנְדהה (נעילה), הרפיה, ותכנים מעולם היוגה-נידְרָה.
 

ויג'נאנה יוגה
הזרם ויג'נאנה יוגה נוסד ע"י אורית סן גופטה, הוא מנסה לרענן את הידע של מסורת היוגה מצפון הודו כפי שהועברה ע"י קרישנהמצאריה המורה של בקס איינגר, פנטבהי ג'וייס וט.ק.ו דסיקצאר.
בשיעורי ויג'נאנה יוגה שמים דגש על לימוד של מדיטציה, תרגילי נשימות, ותנוחות יוגה תוך דגש על שבעת העקרונות :
(הרפיה, השקטת התודעה,כוונה,חיבור,נשימה,התרחבות).
אימון ויג'נאנה יוגה הינו אימון זורם אך בשיעורים חלק מהזמן התנועה תהיה בזרימה וחלק מהזמן יוקדש ללמידה מעמיקה.


למידע נוסף
 
 
איינגר יוגה

שיטת איינגר מבוססת על פרשנות מדויקת ומובנית לתנוחות היוגה הקלאסיות – שילוב של פרקטיקה ופילוסופיה יוגית בת אלפי שנים לסגנון החיים העכשווי .
התרגול על פי שיטת איינגר מוביל בדרך כלל לאורח חיים בריא ואף לריפוי של כאבים וחולי .
מה שמייחד את השיטה הוא השימוש בעזרים כמו חגורת , כריות , קוביות עץ וכו' וזה מאפשר לכל מתרגל להיכנס לתנוחות בצורה המדויקת והנכונה ביותר ולשהות בתוך התנוחות ולהפיק מכך השפעה אפקטיבית .
בשיעורים נלמדות התנוחות הקלאסיות של היוגה המבוססות על פי שיטת איינגר ומשלבים מעט סגנונות שונים השיעורים מועברים בקצב המותאם לקבוצה וכל שיעור בנוי מתנוחות שונות המשולבות זו בזו ומכינות את הגוף לתרגול מתקדם יותר 

 
 ויני יוגה
שיטת ויניאסה על פי דסיקשר מגיעה ממדרס בדרום הודו, קשורה למסורת יוגה עתיקה ובמקביל מותאמת לצרכיו האישיים והעכשוויים של התלמיד.
מתמקדת בחיבור בין תנועה ונשימה, אסאנה-תנוחה, מדיטציה והרפיה. 
מתאימה לכל הרמות והגילאים, וביכולתה להביא לתפקוד טוב יותר בחיי היום יום של המתאמן, עם יותר מרץ, מיקוד, יצירתיות, הרמוניה ושמחת חיים. 


 
קונדליני יוגה
"הדבר החשוב ביותר בקונדליני יוגה הוא החוייה עצמה, היא נכנסת ישירות ללב, אין מילים שיוכלו לתאר את החוויה הזו." יוגי בהג'אן. 
קונדליני יוגה היא היוגה של המודעות.
זוהי טכניקה המשלבת תנועה, נשימה, מדיטציה ומנטרה, ומטרתה לעורר את אנרגיית הקונדליני, אנרגיית החיים היצרתית ואת החיבור לתודעה הגבוהה שלנו.  
  שדרות הנשיא 125, חיפה 04-8101921 yuval@nayayoga.co.il Share/Bookmark
לייבסיטי - בניית אתרים