חיים בנימיני

ויניאסה רכה

אל האימון ביוגה הגעתי ב2009 בעקבות תאונה. עברתי שני ניתוחים שהשאירו אותי עם פלטינה וכמה ברגים שמחזיקים לי את הקרסול עד היום.
תהליך השיקום הוביל אותי לתאילנד ואל המורה הראשונה שלי ליוגה ואז להודו, שם נתגלו בפני שלל הסגנונות והמשמעויות השונות של כל מה שעלול ליפול תחת הכותרת "אימון ביוגה".
המסע לשיקום הקרסול הוביל אותי לטיפול במרפאת Bone and Body Clinic שבהודו, מרפאת שיקום בה מטפלים באוסטאופטיה ופיזיותרפיה עממית ומסורתית למחוז מאניפור שבצפון מזרח הודו. 
אחרי כמה חודשים של טיפולים נשארתי במרפאה בתור מתלמד ואחרי כמה שנים הוכשרתי להיות מאמן בהתעמלות השיקומית על פי שיטת הטיפול העתיקה שמתורגלת במרפאה.
בנקודה הזאת כבר הייתי מורה ליוגה כמה שנים, אבל המציאות היומיומית במרפאה (שבה כמעט כל מי שמטופל ניסה קודם את מזלו עם אימון באחת או יותר משיטות היוגה) לימדה אותי כמה עקרונות שעיצבו את רוח השיעורים אותם אני מעביר כעת :

1) תמיד מיישרים קו עם המתאמן הפצוע/מתקשה ביותר בחדר.
2) עובדים עם כל המפרקים לחוד לפני שמנסים לשלב אותם לכדי תנוחות מורכבות.
3) נמנעים מתנוחות מורכבות ובעיקר כאלה שטומנות בחובן פוטנציאל להתפתח לכיוון בעייתי, עד שמתפתחת היכולת לשהות בהן.
4) התפתחות מרוסנת יותר במישור הפיזי מאפשרת מקום לתשומת לב הכרחית אל העקרונות האחרים (הרפייה, נשימה, ריכוז, מוסר) והבנה נכונה של המקום הפיזי בתוך ההקשר המלא של תורת היוגה.

משמעות המילה יוגה היא "איחוד", ובהתאם לרוח זו ננסה לייצר סנכרון בין "הנהג" ובין "המכונה", שבעזרת השם יובילו לאיחוד בין גוף לנפש, בין נפש לנפש ובין ההוויה שהיא אחד וההוויה שהיא הכל.

הוכשרתי להוראת יוגה ע"י הגברת סאבינה סטאל, בשנת 2011.
הוכשרתי לאימון בהתעמלות שיקומית תחת ד"ר רינגו פאונם והגברת מירנדה גראהם בשנת 2017.
מחובר בעמקי נשמתי מאז ועד היום ומוקיר אין סוף תודות להוראתם של שרי טאילנג סוואמי, סוואמי קשאי מוקטננדה סרסוואטי וסוואמי שמבו דיבננדה.